Jak zdrowo przytyć po anoreksji?

Witam. Zawsze byłam dziewczyną o ładnych, kobiecych kształtach, wiele dziewcząt zazdrościło mi "figury idealnej". Zniszczyłam to, gdy zachorowałam. Powoli uświadamiałam sobie, jak wielki popełniłam błąd, choć trwało to ponad półtora roku, i teraz jestem na najlepszej drodze do wyjścia z piekła anoreksji. Wciąż mam bardzo dużą niedowagę i zdecydowana jestem, by wrócić do poprzedniego stanu - by przytyć. Jem w zasadzie wszystko, w dużych ilościach, unormował się mój stosunek do jedzenia.

Czy mam szansę na odzyskanie dawnej figury? Czy przytyję tak, że odzyskam biust, ładne nogi, talię? Czy są jakieś szczególnie wskazane produkty, by przytyć zdrowo? Co powinnam jeść w dużych ilościach, a czego unikać, chcąc przytyć? Chciałabym zyskać 2-3 kilogramy, by móc udać się do lekarza i pod jego opieką wrócić do formy. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W leczeniu ambulatoryjnym anoreksji zaleca się, aby przyrost wagi był nie większy niż 0,5-1 kg na tydzień. Należy osiągać przyrost wagi normalną dietą, składającą się z 5 posiłków. Nie należy celowo jeść bomb kalorycznych typu fast foody, posiłki powinny być lekkostrawne i zróżnicowane. Skład diety może Pani szczegółowo ustalić z dietetykiem.

Z pozdrowieniami.