Jak zdrowo schudnąć?

Witam, bardzo proszę o poradę. Mam 21 lat, ważę 76 kg przy wzroście 165 cm. Do tej pory spożywałam około 2000 - 2200 kcal dziennie, ale chciałabym w końcu pozbyć się zbędnych kilogramów. Uprawiam sport (trenuję codziennie; 2 godz. dziennie, w stopniu umiarkowanym). Staram się jeść zdrowo, w miarę równych odstępach czasowych. Ile kalorii dziennie (w przypadku powyższego wysiłku fizycznego) powinnam przyjmować, żeby schudnąć zdrowo, bez efektu jojo? Pozdrawiam.

W zależności od tego jaki dokładnie sport Pani uprawia i jaka jest jego dokładna intensywność, proponowałabym na początku zastosować dietę 1800 kcal/dzień.

Witam, przy takim wzmożonym wysiłku, aby zmniejszyć masę ciała proponowałabym 1600 kcal, jeżeli przy 2000-2200 kcal masa ciała się utrzymywała to po ograniczeniu bezpiecznym 600 kcal, masa ciała powinna się zmniejszyć, a energia na treningi będzie.