Jak zdrowo się odchudzić?

mam 13 lat 146 cm wzrostu i waże 43 kg chciałaby trochę zchudnąć i mieć jadłospis na cały dzień ale nie wiem jaki proszę o pomoc (chce schudnąć ale nie zniszczyć sobie organizmu)
13 LAT ponad rok temu

Witam,
by zdrowo schudnąć należy zastosować prawidłowo zbilansowaną dietę niskoenergetyczną oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Wskazane byłoby również wykonanie badania składu ciała, by określić zawartość tkanki tłuszczowej i określić w jakim stopniu potrzebna jest interwencja dietetyczna.
W tym wypadku wskazana byłaby pomoc wykwalifikowanego dietetyka, który ułożyłby dobrze zbilansowaną dietę, zwłaszcza, że w wieku 13 lat dochodzi jeszcze intensywne dojrzewanie organizmu, oraz wykonałaby analizę składu ciała.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest w porządku. Nie widzę konieczności odchudzania. BMI wynosi ok. 20 (normy to 18,5-24,99). Jesteś idealnie w samym środku :)
W Twoim wieku zalecałbym aktywność fizyczną, która pozwoli ładnie ukształtować ciało, a co do kaloryczności posiłków - spożywać je normalnie, bez obniżania kalorii.

Witam, odchudzanie w tym wieku raczej nie powinno być prowadzone "przez internet" lecz w gabinecie, to po pierwsze, a po drugie, z podanych pomiarów antropometrycznych (masa ciała, wzrost) nie wynika, byś wymagała odchudzania. Jeśli jesteś niezadowolona ze swojej sylwetki proponuję większą aktywność fizyczną (jazda na rowerze, basen itp).
Pozdrawiam