Jak zdrowo zrzucić parę kilo?

Witam, Mam 15 lat, 159 cm wzrostu i ważę 46 kg. Mam jednak spory problem z brzuszkiem, który odstaje i jest bardzo widoczny, gdy założę obcisłą bluzkę. Za rok mam wesele brata i bardzo chciałabym ładnie się prezentować. Mam sporo czasu, więc nie chciałabym zbyt strasznie przemęczać się ćwiczeniami. Proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś się odchudzać, szczególnie w wieku, w którym potrzebujesz wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i odpowiedniej ilości energii, do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha powinnaś zacząć regularnie wykonywać ćwiczenia fizycznie oraz unikać niektórych błędów żywieniowych. Przede wszystkim unikaj słodzonych i gazowanych napojów, które oprócz dużej ilości dodanego cukru, mają również w swoim składzie konserwanty i sztuczne barwniki. Dodatkowo nie spożywaj produktów typu fast-food, chipsów, krakersów itd. Unikaj też słodyczy, ogranicz ich spożywanie do np. jednego razu w tygodniu. Ponieważ to właśnie te produkty najbardziej wpływają na odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha. Powinnaś również pamiętać o odpowiednim spożywaniu warzyw (5 razy dziennie), produktów pełnoziarnistych, ryb oraz piciu minimum 1,5l wody dziennie. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Najlepszym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest pływanie oraz ćwiczenia tylko na tę partię ciała, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.