Jak zerwać z chłopakiem?

Jestem z chłopakiem od prawie 8 miesięcy.W wakacje wszystko się zaczęło:zaczął okazywać zazdrość,która teraz już jest chora.Stał się podejrzliwy,nie ufa mi zupełnie bez powodów.Myśli,że go zdradzam,zaczął mnie ograniczać.Na przerwach w szkole jestu mnie,a jeśli nie tomuszę rozmawiać z nim przez telefon,bywało tak, że musiałam nagrywać przerwy.Brak spotkań z koleżankami, żadnemu koledze nie mogę odpowiedzieć nawet cześć.Chciałam zerwa kilka razy,ale płakał,obiecywał,groził,że się zabije.Co robić?

Dzień dobry!

Chłopak ma własne problemy emocjonalne i skłonność do zalewania sobą i szantażowania partnerek, co przeradza się w przemoc psychiczną. Na takich zasadach nie jest możliwe stworzenie zdrowego związku. Takie zachowania nie mijają same, nie słabną, a często z czasem nasilają się. Jeśli czuje się Pani wykorzystywana, szantażowana, źle traktowana, czuje, że przekraczane są Pani granice, ma Pani prawo odejść. Często takie właśnie odejście partnerki może być dla osoby chorobliwie zazdrosnej sygnałem "może zrobiłem coś nie tak?", "może przesadzałem?". Niestety, równie często myśli idą jednak w stronę "nie upilnowałem jej dostatecznie dobrze, dlatego uciekła, zdradziła mnie". Jeśli to możliwe, ważne żeby o stanie psychicznym chłopaka, jego obsesyjnej zazdrości i groźbach samobójstwem wiedzieli dorośli - jego rodzice, nauczyciele, rodzina, mądrzy znajomi. To zarówno zmniejsza szanse samobójstwa (zapewnia większą uważność i opiekę otoczenia), jak i zwiększa prawdopodobieństwo podjęcia przez chłopaka leczenia, wybrania się do psychologa lub psychiatry i pracy nad sobą.

Pozdrawiam!

Witam. Chłopak musi sobie z tym poradzić, najlepiej ze specjalistą, a pani nie może stać się ofiarą jego problemu.
Magdalena Brabec