Jak zerwać z dziewczyną, nie raniąc jej uczuć?

Witam, mam 18 lat. Jakiś miesiąc temu przyjaciółka napisała mi esemesa, że stałem się dla niej kimś bliższym niż tylko przyjacielem i od pewnego czasu coś do mnie czuje. Byłem w ogromnym szoku, czytając tego esemesa. Nasza wspólna przyjaciółka przez cały miesiąc powtarzała mi, że powinienem do niej podejść i powiedzieć jej, że chciałbym z nią chodzić, tylko że ja nic do niej zbytnio nie czuję, jest dla mnie tylko przyjaciółką. Dziś podeszła do mnie i zapytała się czy chce z nią być, a ja naiwny tego nie przemyślałem i zgodziłem się. Od powrotu ze szkoły nie mogę przestać myśleć o tym, co zrobiłem. Boję się powiedzieć jej prawdę, że tak naprawdę nic do niej nie czuję. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Witam Cię serdecznie!

Związki międzyludzkie to bardzo trudna materia zwłaszcza w tak młodym wieku. Zawsze, gdy wchodzimy w relację z drugą osobą pojawia się wiele pytań i wątpliwości, związanych z naszym postępowaniem oraz uczuciami drugiej osoby. Chciałabym jednak byś z tej wiadomości zapamiętał jedno najważniejsze przesłanie – szczerość to podstawa wszystkich zdrowych związków międzyludzkich czy to związków uczuciowych czy przyjacielskich.

Obecna sytuacja jest skrajnie niekorzystna, ponieważ oboje żyjecie w kłamstwie. Ta dziewczyna sądzi, że również coś do Niej czujesz, Ty zaś męczysz się w tej sytuacji znając prawdę. To, co mogę Ci poradzić to szczerość i jak najszybsze zerwanie tego związku. Na pewno nie będzie to miła rozmowa, może mieć również nieprzyjemne dla Ciebie reperkusje związane z późniejszą postawą tej dziewczyny. Jedno jest jednak pewne – jeśli będziesz ciągnął tę sytuację to unieszczęśliwisz Was oboje. Ważne jest by przez szybkie działania z Twojej strony zminimalizować skutki tej złej decyzji. Ze swojej strony mogę Ci jeszcze doradzić by t trudna rozmowa odbyła się na neutralnym gruncie (nie w szkole), może nawet w weekend by ta dziewczyna miała czas na przemyślenie wszystkiego oraz szansę na powrót do równowagi emocjonalnej.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Potrzebna jest wyjaśniająca rozmowa z przyjaciółką, żebyś mógł przeprosić i szczerze powiedzieć, że zbyt pochopnie się zgodziłeś, jednak decyzja nie jest to zgodna z Tobą.
Natomiast cenisz sobie przyjaźń i niecha tak zostanie.

Życzę Ci powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com