Jak zerwać z nałogiem alkoholowym bez uszczerbku na zdrowiu?

Witam. Spozywam alkochol od ponad dwóch miesięcy,przez pierwszy miesiąc piłem na prawdę dużo ok 12 piw na dzień lub 2,3 butelki wina domowej roboty.drugi miesiąc piłem już mniej ok 9 piw dziennie , dwa tygodnie temu próbowałem z tym skończyć i wszedłem do ok 3 piw na dzień,ale wtedy zacząłem się źle czuć miałem dreszcze,zimne poty zalewamy mnie w nocy miałem drgawki skoki ciśnienia i skoki temperatury ciała, więc wrucilem do ok 6 piw dziennie i było wszystko w pożądku normalnie podczas tego wszystkiego jadlem i spałem. Obecnie pije 3 piwa dziennie i czuje się dobrze,czy robię dobrze Tak jak robię i Czy uda mi się skończyć z tym bez żadnego uszczerbku na zdrowiu?

Samo spożywanie alkoholu w nadmiarze pociąga za sobą uszczerbek na zdrowiu. Mam zbyt mało informacji, jednak myślę, że obecnie może Pan raczej odczuwać skutki zatrucia organizmu alkoholem niż prawdziwy "nałóg". Przede wszystkim wskazana jest jak najszybsza detoksykacja organizmu, wykonywana głównie w placówkach leczenia uzależnień a następnie kontakt z terapeutą uzależnień żeby przeprowadził Pana przez diagnozę i ewentualną terapię uzależnienia. Proszę jednak pamiętać, że w tej chwili Pana organizm ulega degradacji pod wpływem nadmiernej ilości alkoholu i jak najszybciej udać się po pomoc.