Jak zgubić kilka kilkogramów do wakacji?

Witam, mam 19 lat, jestem mężczyzną, uczniem szkoły średniej. Ważę 79kg, 175cm, i mam lekką nadwagę, ujmę to tak: mam trochę za duże piersi, duży brzuch, wałki po bokach i grube uda, tak, najbardziej mi przeszkadzają grube uda które powodują przecieranie się spodni w kroku, nowe spodnie co miesiąc. Moje posiłki: -na co dzień nie jadam śniadań, w szkole jem kanapkę z domu, dużą kanapkę-półbagiedkę z szkolnego barku i małą puszkę niegazowanej mrożonej herbaty, czasami jeszcze piję gorącą kawę lub herbatę. Po powrocie do domu jem jakąś zupę, lub kanapkę, zależnie jakie produkty są dostępne, na kolację również zupa i/lub drugie danie, zależnie co mama przygotuje. -w weekendy również bez śniadania, wczesny obiad to zupa, drugie danie w postaci ziemniaki+surówka/sałatka+np.:kotlet, herbata, na kolację pozostałości z obiadu, czyli również zupa, ale drugie danie nie zawsze. Jestem strasznie leniwy, ćwiczenia raczej nie zostały stworzone specjalnie dla mnie, ale czasami grywam w piłkę, siatkówkę, na w-f nie ćwiczę z powodu kontuzji kolana, ale czasami również biegam, dużo chodzę, spaceruję. Nigdy nie miałem diety, nadwaga zaczęła mi się pojawiać ok 6 klasy szkoły podstawowej, czyli jakieś 6 lat temu, wcześniej byłem bardzo szczupły. Na ostatnim bilansie w szkole wykazało mi że w ciągu roku schudłem 3kg, nie urosłem nic, ale te 3 kg na rok jednak mnie w ogóle nie zadowala. Nie pale, piję okazjonalnie, czasami lubię zjeść trochę więcej niż wszyscy, nie uprawiam więcej sportów. Wiem, że w moim wieku to nie taka tragedia, ale przez 3-4 miesiące do wakacji chciałbym zgubić kilka kilogramów, około 7-10. Chciałbym latem w wakacje wyjść na plażę z w miarę szczupłą sylwetką i nie patrzeć z zazdrością na szczupłych chłopaków w moim wieku. Proszę o dobra poradę na mój problem, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dziękuję, piotyrek/Piotrek

Witam,

Twoje BMI wynosi 25.8.
Oznacza to lekką nadwagę.
Myślę, że korzystnie byłoby skonsultować dobór ćwiczeń z lekarzem/ fizjoterapeutą (w związku ze wspomnianą kontuzją).
Spalanie tkanki tłuszczowej stymuluje połączenie ćwiczeń siłowych i aerobowych.
Dzięki temu wzrasta przemiana materii, a redukcja masy ciała jest szybsza.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Napisałeś, że często z niego rezygnujesz.
Nie jest to korzystne dla Twojej sylwetki.

Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

POZDRAWIAM