Jak zinterpretować opis rezonansu magnetycznego głowy?

Chciałabym poprosić o zinterpretowanie wyniku rezonansu magnetycznego głowy, czy mam czego się obawiać? Wynik brzmi: obecność kilku drobnych ognisk hiperintensywnych we FLAIR, bez zaburzeń dyfuzji położonych w istocie białej obu półkul mózgowych o charakterze niespecyficznych zmian naczyniopochodnych. Podwyściółkowa jama malacyjna/torbiel 7 mm w okolicy głowy jądra ogoniastego lewej półkuli mózgowej.

Witam!
Badania obrazowe zawsze należy interpretować w oparciu o wywiad i badanie kliniczne chorego. Bez tych informacji nie można dokładnie ocenić pochodzenia zmian oraz ich jednoznacznego charakteru. Jednakże wydaje się, że opisane ogniska hiperintensywne we FLAIR jak i jama malacyjna mogą być skutkiem niedokrwienia tkanki mózgowej na podłożu np miażdżycowym. Torbiel jest niewielka i nie jest raczej niepokojącym zjawiskiem. Szczegółową interpretację powinien wykonać neurolog po zebraniu dokładnego wywiadu oraz przeprowadzeniu badania fizykalnego. Proponuję właśnie z nim skonsultować problem. Pozdrawiam serdecznie!