Jak zinterpretować takie badania tarczycy?

Prosze o interpretacje wyników. Choruje na niedoczynność i hashimoto od kilku lat,mieszkam obecnie w Angli i nie podoba mi sie ich podejscie dlatego prosze Was o pomoc,dwa miesiace temu mialam badana tarczyce mialam wtedy TSH w normie (gorna granica) ale za to FT4 bylo lekko ponad norma kazali mi wiec zmniejszyc dawke z 125 na 100 tak tez zrobilam i oto moje najwyze wyniki,ft4 w normie ale za to tsh skoczylo bardzo,jedyne co uslyszalam od lekarza to ze za kilka miesiecy powtorzyc badania,co powinam zrobic?najnowsze z dzisiaj to TSH-12.10 nu/Lu [0.27-4.2] Serum free T4 18.1[12-22] i hashimoto 472 [0.0-34.0] Co do do antycial to i tak spadlo kiedys mialam ponad 700. kobieta ,23 lat Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. TSH jest wysokie. W takim przypadku, gdy nie występują przeciwwskazania do tego, należy zwiększyć dawkę leku. Radziłbym skonsultować się z endokrynologiem.