Jak zinterpretować wyniki testu obciążenia glukozą?

Witam. Jak zinterpretować wyniki testu obciążenia glukozą. GLUKOZA: na czczo 5,50 mmol/l po 1 godz: 5,50mmol/l po 2 godz: 6,06 mmol/l INSULINA: przed obciążeniem: 16,0 uIU/ml po obciążeniu 1godz: 46,0 uIU/ml po obciążeniu 2godz: 53,3 uIU/ml

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki badania nie wskazują na cukrzycę, ani na stan przedcukrzycowy. Ale świadczą o rozwijającej się insulinooporności. Zalecane są regularne kontrole glikemii na czczo, uzgodnione z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam i życzę zdrowia.