Jak zinterpretować wyniki żelaza i ferrytyny?

Chciałbym zapytąc , jak mam zinterpretować wyniki żelaza i ferrytyny, gdyż ferrytyne mam w normie a żelazo poniżej. Na co to wskazuje???Dodam ,że hemoglobine mam w dolnej granicy a mpv mam za niskie!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Podejrzewać można w tej sytuacji zwiększone zapotrzebowanie na żelazo, lub utrudnione wchłanianie oraz niedobór w diecie. Pełna interpretacja wyniku badania jest jednak możliwa wyłącznie w oparciu o badanie kliniczne, przez lekarza kierującego na pobranie krwi.