Jak zinterpretować wynki biopsji cienkoigłowej piersi?

Witam. W wyniku badania widnieje następujące rozpoznanie; proszę o pomoc. Strzępy tkanki łącznej włóknistej i tłuszczowej, grupy komórek nabłonkowych bez cech antypatii oraz strzępy mięśni szkieletowych. Czy jest to wystarczająca informacja do podjęcia dalszych kroków, np. wycięcia? Mam 2 guzki, ok. 9 mm-100 mm.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Do pełnej interpretacji wyniku badania konieczna jest znajomość Pani jako pacjentki - wieku, ewentualnych obciążeń rodzinnych w kierunku raka piersi, opisów badań obrazowych. Materiał pobrany z guza nie ma cech nowotworu złośliwego, natomiast do lekarza należy decyzja, co dalej z tym należy zrobić, czy wynik jest w Pani sytuacji miarodajny, czy konieczna będzie dalsze diagnostyka.

Pozdrawiam serdecznie