Jak złagodzić objawy długotrwałego kaszlu i stanu podgorączkowego?

Od 2 miesięcy mam mokry kaszel, stan podgorączkowy, katar, zapalenie gardła. Lekarz potraktował mnie 7 - dniowym antybiotykiem. Po kuracji było trochę lepiej, ale nadal miałam jeszcze przez 2 tygodnie uciążliwy kaszel, więc ponownie udałam się do lekarza (innego), który po wywiadzie potraktował mnie antybiotykiem 5 - dniowym (ponoć z innej rodziny), jakimś syropem, ale od oznak pierwszej choroby mija już 6 tygodni, a ja nadal mam kaszel, który jest duszący. Czasami nie mogę złapać tchu. Przypomina suchy kaszel, choć wykrztuszam od żółtawej do białej wydzieliny. Nie mam już  siły. Kaszel nasila się jak kładę się spać (czasami nie mogę przez niego spać w nocy) i rano.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Suchy, duszący kaszel z niewielką ilością wydzieliny może występować w wielu jednostkach chorobowych. Istotne jest jednak uszczegółowienie wywiadu. Informacja na temat nasilenia dolegliwości po położeniu do łóżka precyzuje jednak Pani opis. Wystąpienie wszystkich wymienionych objawów pozwalka z dużym przypuszczeniem rozpoznać zapalenie tchawicy i krtani. Do postawienia ostatecznego rozwiązania konieczne jest jednak osobiste badania pacjenta, w szczególności osłuchanie pól płucnych.
W obecnej sytuacji wskazane będzie leczenie objawowe, tzn unikanie rozmów, nawilżenie pomieszczenia w którym się przebywa, przyjmowanie dużych ilości płynów.
Proponuję udać się na kontrolną wizytę do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu zaleci najlepsze postępowanie.
Pozdrawiam.