Jak złagodzić oparzenia twarzy pierwszego stopnia?

witam występuje u mnie oparzenie twarzy pierwszego stopnia (wystąpił podmuch ognia na twarz) przypalone rzęsy, brwi. po zastosowaniu pantenolu i fenistilu na drugi dzień rano wstałem z opuchniętymi powiekami prawie mało widziałem. Czy to infekcja czy normalna reakcja organizmu i jak można to złagodzić.?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie samego opisu nie można stwierdzić/wykluczyć przyczyny Pana dolegliwości. Lekarz musi obejrzeć Pana zmiany na twarzy, możliwe jest, że są to zmiany w wyniku poparzenia. Sugeruję zgłoszenie się do lekarza.