Jak złagodzić zaczerwienioną żołądź łechtaczki?

Od wczoraj/przedwczoraj mam zaczerwienioną żołądź łechtaczki,przy dotyku boli i swędzi.Nie mam nowej bielizny itp.2tygodnie temu wyleczyłam Gynalginem infekcję.Do lekarza nie pójdę,bo się wyprowadzam.jak posmaruję clotrimazolum to podziała?Wydaje mi się że kilka dni temu podmyłam się mydłem i to od tego...Jestem dziewicą więc to nie od stosunku.Czym moge to złagodzić w pare dni?posmarować maścią tribiotic?albo Penaten?14go dojdzie do pierwszego stosunku i nie chcę abym miała bolącą łechtaczkę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem podrażnienia lub infekcji. Sugeruję wzmożoną dbałość o higienę, zastosowanie żelu z probiotykiem oraz clotrimazolu. Jeśli objawy nie ustąpią, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.