Jak zlikwidować piszczenie w głowie?

JAK ZLIKWIDOWAĆ PISK W MÓZGU. Od dłuższego czasu słyszę ciągły wysoki pisk w lewej półkuli mózgu czasem przechodzący w tętnienie w głębi ucha. Na RM wyszło: pętla naczyniowa w lewym kącie mostowo-móżdżkowym. Neurolog powiedział, że to ucisk naczynia na nerw i nic z tym się nie robi. Czy mógłbym jednak jakoś próbować sobie pomóc? Skoro to ucisk w formie tętnienia - to czy można by jakoś obniżyć ciśnienie tego naczynia, zwęzić go, schłodzić (zimne okłady, maści...)? Bo pisk ten jest dokuczliwy.

Piotr Jurczyk

Witam. Rzeczywiście, objawy podane przez Pana i wynik badania MR sugerują konflikt naczyniowo-nerwowy jako przyczynę dolegliwości. Należy udać się do laryngologa i wykonać badanie audiologiczne, a potem do neurochirurga, aby ustalić ewentualne wskazania do zabiegu. Pozdrawiam.