Jak zmienić godzinę przyjmowania tabletek, żeby nie obniżyć ich skuteczności?

Moje pytanie jest takie - czy tabletki będą działały prawidłowo, jeśli przez 6 dni brałam je o godzinie 23.00 a od dziś zaczęłabym brać o 21.00?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani bez żadnych obaw zmienić godzinę przyjmowania tabletek z 23. na 21. Tak niewielkie przesunięcie w czasie nie wpłynie w żaden sposób na ich działanie. Nie musi się też Pani dodatkowo zabezpieczać - działanie tabletek nie zostanie zaburzone przy zmianie czasu ich przyjmowania o 2 godziny.