Jak zmienić godziny snu dziecka?

dzien dobry.problem polega na tym ze moja 3,5 letnia córka chodzi spac o godz najwczesniej 12 w nocy ale najczesciej o 2,3 w nocy zasypia a potem spi do 12 w południe i nie ma mozliwosci obudzenia jej wczesniej..w ciagu dnia ma bardzo rzadko drzemki 2 godzinne ktore zdarzaja sie raz na 2 tygodnie.do przedszkola chodzi na 13 do 15.30,srednio aktywnie spedzamy czas w ciagu dnia.trwa to od okolo 10 miesiecy.czy to normalne?dlaczego tak jest?czy to moja wina?co mam robic?jak postepowac by tozmienic

Milena Lubowicz

Takie godziny spania dziecka nie są prawidłowe, powodują że dziecko nie może dobrze odpocząć. Żeby to zmienić musi Pani być bardzo stanowcza. Trzeba dziewczynkę jednego dnia obudzić rano, nie zważając na protesty i wieczorem położyć o normalnej porze 19-20. Oczywiście, że dziecko będzie się buntowało, ale proszę pamiętać, że robi to Pani dla jej dobra. Aktywnie spędzany czas w dzień też spowoduje, że dziecko będzie szybciej zmęczone wieczorem. Teraz pora nie sprzyja spacerom, ale można wybrać się na basen albo na jakąś salę zabaw. W takich miejscach dzieci szaleją, a potem bardzo szybko padają ze zmęczenia. Trzeba wprowadzić dziecko stałe, normalne pory chodzenia spać dla jego zdrowia.
Pozdrawiam