Jak zmienić nastawienia do życia?

Łatwo się poddaję i nie potrafię siebie motywować! Zaczynam jedną, drugą rzecz, której nie kończę! Myślę, że jest to związane z domem, w którym ojciec próbował mi przekazać, że o tym, czy się pracuje, można powiedzieć dopiero po roku pracy! Nauczył mnie poddańczego sposobu życia, bo tak wygodniej. Byłam rok w Jedliczach. Nie chodziłam na zajęcia, bo nie widziałam sensu. A szkoda! Dzięki chodzeniu na nie byłabym dzisiaj zdrowsza! Jak moje nastawienie do życia zmienić?

Skoro widzi Pani, że straciła sporo na rezygnacji z terapii, to jedyną odpowiedzią na Pani obecne wątpliwości byłoby ponowne jej podjęcie. Nie rozliczyła się Pani z przeszłością i doświadczeniami wyniesionymi m.in z relacji z ojcem, a czuje Pani, że tam leży źródło obecnych trudności. Dlatego zachęcam do podjęcia pracy nad swoją zmianą w gabinecie psychoterapeutycznym.
Powodzenia!

Szanowna Pani,
po przeczytaniu Pani listu nie wiem jakie jest Pani nastawienie do życia, zastanawiam się czy Pani to wie. W jakich słowach można by to nastawienie opisać?
Nie wiem też nic o Jedliczach, nie wiem o jakie zajęcia chodzi. W tej sytuacji trudno mi udzielić Pani rady jak zmienić swoje nastawienie do życia. Moje doświadczenie życiowe mówi mi jednak, że są w życiu rzeczy, których nie warto kończyć, a nawet nie warto ich zaczynać. Może mogłaby Pani wybrać dla siebie jakiś "krótki dystans" na początek? I koniecznie nagrodzić się po osiągnięciu mety. Pozdrawiam serdecznie :)

Dzień dobry, rozumiem, że w Jedliczkach mogła pani uczestniczyć w terapii ale pani z niej zrezygnowała. Jeżeli jest pani na to gotowa teraz to zachęcam do podjęcia terapii długoterminowej. Pozdrawiam.