Jak zmienić nastawienie do samej siebie?

Mam 23l. Zyje w świecie doroslych, do ktorego chyba ja sama nie dojrzalam. Problemem moim jest moj dziecinny wyglad. Krępuje sie rozmawiac z ludzmi wygladajacymi poważnie, mam wrazenie ze widza we mnie dziecko i czasami mnie chyba tak nawet traktuja. Przez to tworzę np. z swoja szefowa bariery typu "Prosze Pani" tzn. nie rozmawiam z nia jak koleżanki, co inni tak robią. Jak to zwalczyć, czy sa jakieś ćwiczenia dzieki którym zmieniłabym patrzenie na siebie i innych i normalnie nabywać znajomośc?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie. Brak pewności siebie, brak wiary w to że zasługuję na lepsze traktowanie(nie jak dziecko) wymaga pracy nad sobą. Ćwiczenia w domu nie pomogą. Potrzebna jest terapia podczas której zrozumie Pani jak bardzo jest Pani wartościowa i że wygląd zewnętrzny nie ma znaczenia a czasem może być atutem. Musi Pani uwierzyć, że jest osobą kompetentną. Zapraszam na terapię. Pozdrawiam

Zastanawia mnie czy tylko Pani uważa, że wygląda dziecinnie czy też może ktoś tak Pani powiedział i to zdeterminowało powstanie takiej opinii. Jakkolwiek by nie było potrzebna jest tu praca nad własnym wizerunkiem, podniesieniem samooceny i poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Specjalista pomoże w zmianie myślenia o sobie a tym samym odzyskaniu pewności siebie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, trudno określić na ile obiektywne jest pani spostrzeganie samej siebie. Pisze pani że wygląda jak dziecko - jednak na to jak wyglądamy mamy pewien wpływ poprzez to jak się ubieramy, wypowiadamy, czym się interesujemy itd. Być może to pani w pewnym stopniu kreuje sposób w jaki jest pani postrzegana. Zachęcam do przyjrzenia się temu z psychologiem - psychoterapeutą. Pozdrawiam.