Jak zmienić podejście do życia?

Witam:) Mam pytanie do psychologów :) otóż mam taki problem ze się wyluzować nie mogę :) jestem strasznie spięta osobą strasznie dużo myślę o tym co robię i co mogę zrobić jak się wyluzować podejść radosne do życia :) cieszyc sie tym co mam a nie bez przerwy myśleć o tym

Mgr Monika Hibner

Witam,
nie ma prostej odpowiedzi na Pana pytanie. Z całą pewnością nie jest to sprawa, którą da się załatwić z dnia na dzień. Podejście do życia ewoluuje wraz z wiekiem i doświadczeniem. Stres, spięcie i natłok myśli jest sprawą wartą przepracowania u psychoterapeuty, do czego zachęcam.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Mgr Monika Hibner

Witam,
nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Pana pytanie. Podejście do życia zmienia się wraz z wiekiem i doświadczeniem. Stres, spięcie i natłok myśli warto przepracować u psychoterapeuty, do czego zachęcam. Rozmowa z kimś zaufanym może pomóc zrozumieć i nadać nowe znaczenie tego co Pan obecnie przeżywa. Nie wykluczone, że zmieni podejście do życia :)
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Warto przyjrzeć się, co jest przyczyna nadmiernego napięcia emocjonalnego. Przyczyny mogą tkwić w zewnętrznych warunkach (trudna sytuacja, stres, przemęczenie itp) lub w wewnętrznych (osobowościowe, emocjonalne). Zachęcam do spotkania z psychologiem i głębszej pracy nad sobą.