Jak zmienić swoje cechy charakteru?

Witam, mam 19, chłopaka z którym jestem już prawie 3 lata i strasznie ciężki podły charakter... Doszło to do tego stopnia, że ludzie zaczęli mu współczuć takiej dziewczyny, a na początku związku każdy brał nas za przykład pary idealnej. Przez moje problemy rodzinne mój charakter z czasem się coraz gorszy, jestem wredna i strasznie nerwowa z czym nie mogę sobie czasami poradzić. Irytuje mnie dosłownie wszystko... Jak mam to zmienić? Co zrobić żeby stać się lepszą osobą ? Proszę o jakieś porady.

Witam,

osobowość człowieka kształtuje się pod wpływem wielu czynników, są to względnie stałe cechy, np. temperament, który przejawia się, w reakcji i zachowaniach, cechy te obserwujemy już w dzieciństwie. Temperament ulega powolnym zmianom w okresie adolescencji (czas dojrzewania) i pod wpływem silnych przeżyć, specyficznych dla człowieka oddziaływań w różnych sytuacjach społecznych. Pani jest 19letnią kobietą, w fazie dorosłości, więc pani osobowość się formuje i to w przyszłości będzie rzutować na jakość Pani życia, w związku z tym zalecałabym psychoterapię, która pomoże Pani zrozumieć siebie, w interakcji z innymi osobami, pozna Pani swoje mocne i słabe strony.
Wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, duże emocje,
lęk a także trudne czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres, przykre doświadczenia z przeszłości
lub wspomniane przez Panią problemy rodzinne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Pomocne mogą być techniki relaksacyjne.
Żeby jednak skutecznie Pani pomóc, trzeba dokładnie
poznać naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani ciągłego
zdenerwowania i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, sytuacja rodzinna, nasze doświadczenia mają wpływ na zachowanie, stosunek do innych. Aby się zastanowić jak to zmienić, jak uzyskać wgląd w przyczyny zachowania, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii. Przesyłam link, gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie