Jak zmienić tabletki antykoncepcyjne bez wizyty u ginekologa?

Witam ;) moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych. Zdecydowałam się pojść do ginekologa jednak nie był on trafiony. Mam 17 lat, wiec nie badał mnie, zrobił kilka badan na krew. w rezultacie przepisał mi jakieś tabletki które okazały się jak pozniej przeczytałam stare (cieżkie skutki uboczne, nieprawidłowe dla osoby w moim wieku). Czy mogło by się obejść bez kolejnej wizyty? skoro on mi wypisał recepte na podstawie wynikow krwi to moze ktoś on line też moze pomoc.. najlepiej specjalista.

Witam serdecznie,
Niestety nie ma możliwości wypisania jakiejkolwiek recepty online. Jeśli po dotychczas przyjmowanych tabletkach czuje się Pani źle (bóle głowy, podbrzusza, uczucie obrzmienia piersi) może je Pani w każdej chwili odstawić. Niestety wybór preparatu do doustnej antykoncepcji nie zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dzieje się tak dlatego, że równowaga hormonalna każdej kobiety jest inna. Myślę że mimo wszystko warto wybrać się do ginekologa i rozważyć zmianę preparatu. Pozdrawiam.