Jak zmienić tabletki antykoncepcyjne na inne?

Witam, chcę się poradzić innego ginekologa. Nie jestem pewna, czy mój dobrze mi doradził. Brałam tabletki antykoncepcyjne Y***, skończyłam na drugim opakowaniu, lecz ostatnia różowa tabletka była zażyta przeze mnie kilka tygodni wcześniej, bo miałam biegunkę. Czyli zostałam bez jednej różowej tabletki, a potem zostały te białe placebo. Dziś zmieniłam tabletki na N*** i lekarz doradził mi, że mam wziąć te 2 ostatnie różowe tabletki, które mi już zostały, ominąć te 4 białe, zaczekać na miesiączkę i w pierwszy dzień miesiączki zażyć pierwszą tabletkę N***. Dobrze mi doradził? W ulotce jest napisane inaczej.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dobrze Pani doradził. Może Pani oczywiście przyjąć tabletki placebo (białe), ale miesiączka i tak najprawdopodobniej wystąpi przy ostatniej tabletce, więc na jedno wychodzi. Powinna Pani zrobić tak długą przerwę, jak do tej pory (tj. 4 dni). Nie jest istotne, czy będzie Pani brała w tym czasie białe tabletki czy nie.