Jak zmienić trudny charakter męża na stałe?

dzień dobry jestem ze swoim mężem 6 lat od roku po ślubie od początku miał trudny charakter, ale po jakimś czasie zaczął sie zmieniać i było naprawde super jednak od jakiegos czasu znów jest uparty, nie miły apatyczny, fakt jest dobrym ojcem, mam 5-mies. córeczke, ale brzydko się do mnie odnosi a zwłaszcza przy kimś, jest niemiły dla innych ludzi,jest strasznym nerwusem ale kocham go i niewiem co zrobić aby był kochanym i miłym człowiekiem, bo wiem że potrafi taki być
ponad rok temu

Proszę Pani, koncentruje się na samym Pani pytaniu : Jak zmienić trudny charakter męża na stałe? Otóż zmiana taka jest niełatwa do osiągniecia. Najskuteczniejszym środkiem przynoszącym trwałe rezultaty jest terapia. Przy czym nie twierdzę w ogóle, ze mąż Pani powinien się poddać terapii. Mówię tylko, że terapia jest najlepszym środkiem prowadzącym do korzystnych zmian.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witaj,
nie można zmienić drugiego człowieka a juz na pewno jego osobowości.Jedyne,co mozna,to zgłosić się w takim przypadku na terapię małżeńska,podczas której będziecie mieli szansę skonfrontować się z problemami,o których milczycie,bo albo nie macie do nich wystarczajacego dostępu/nie jesteście ich świadomi/,albo nie macie wystarczajacej odwagi,by o nich głośno mówić.Urodzenie się dziecka jest jednym z takich czynników,które bardzo zmienia relacje w związkach.Może to oczywiście być szereg innych przyczyn lub wiele naraz,tak więc byłoby nieuprawnione wyciąganie pochopnych wniosków w oparciu o krótki list.Na pewno jednak to ważny etap w Waszym małżeństwie i nie możecie go zaniedbać.Gorąco polecam kontakt z kompetentnym psychoterapeutą,majacym praktykę w tego rodzaju pracy.

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Nie ma możliwości by zmianiać kogoś innego. Możemy jedynie zmieniać siebie samego. Może pani jednak zaproponować mężowi terapię czy małżeńską czy indywidualną. Ale to czy skorzysta to już jego decyzja
Beata Szymik

Bardzo trudno dokonać zmiany w sobie, a zmienić kogoś jest praktycznie niemożliwe.
Prof. Kępiński napisał, że terapeuta chcący zmienić czyjąś osobowość naraża się na śmieszność...
Proponuję rozmawiać, rozmawiać w miarę możliwości spokojnie, życzliwie...
Nie jest to łatwe.
Wspólna wizyta u dobrego psychoterapeuty bywa często pomocna. Pozdrawiam.