Jak zmienić zachowanie chłopaka?

Jestem z chłopakiem od 4 miesięcy. Pol roku wczesniej bylismy razem dwa lata, jednak zerwalismy, bo mnie zdradzil. Wrocilam do niego, wybaczylam. Wszystko było cudownie, do pewnego czasu. Od dwoch tygodnie widujemy sie tylko w weekendy. nie mamy kontaktu caly tydzien. Kiedy staralam sie porozmawiac, zasugerowal ze jestem wariatka wymyslajaca sobie problemy. nic się nie zmieniło. Jak dotrzec do niego, zeby zrozumial i moja strone? Rozmowa odpada, blagam o pomoc

Witam,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale z końcowej wypowiedzi Pani wynika, że "rozmowa odpada"- czyli rozmowa o problemach z partnerem odpada? Dzięki rozmowie przeciez wyjaśniamy istotne kwestie, mówimy o tym co nas boli, czego potrzebujemy, również co nam daje szczęście. Tak więc jest ona niezbędna dla dobra relacji.Partner nie rozumie Pani perspektywy, a bez rozmowy z pewnością to zrozumienie się nie zmieni.
Warto podkreślić swoją wizję związku, potrzeb, a także omówić potencjalne możliwości spotykania się, czy też kontaktu tel w dogodnym czasie. Z drugiej strony może to przejściowy nawał różnych spraw i to co jest koscią niezgody pomiędzy Wami to zaufanie, które kiedyś zostało nadszarpniete? Jeśli tak to warto je budować i jest to w gestii obu partnerów.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry, obawiam się, że jeżeli "rozmowa odpada" to nie ma żadnej możliwości na zmianę zachowania i poprawę państwa relacji. Nie wiem dlaczego widujecie się państwo tylko w weekendy, czy pani partner jest taki zajęty w tygodniu, być może interesuje go tego typu relacja (weekendowa). W takim wypadku musi sobie pani odpowiedzieć na pytanie czy chce pani pozostawać w takiej relacji. Pozdrawiam.

Witam. Niestety na zachowanie chłopaka nie ma pani wpływu. Nie da się zmienić kogoś, kto zmiany nie chce. A najwyraźniej nie chce, skoro "rozmowa odpada". Natomiast ma pani wpływ na swoje emocje i zachowanie. Jeśli nie uda się porozmawiać o pani oczekiwaniach i potrzebach, to prawdopodobnie nie będą one spełnione, więc wtedy warto zastanowić się nad sensem kontynuowania tego związku.