Jak zminimalizować ataki kaszlu?

od kilku miesięcy męczy mnie kaszel napadowy suchy - najczęściej wieczorem i w nocy. Czasami również w dzień. Mam napady duszności i drapania w gardle, odczucia ciężaru na klatce piersiowej. Są dni bez opisanych dolegliwości ale jest ich mało. Proszę o poradę. Jaki powinnam sobie kupić lek? Jak zminimalizować ataki kaszlu? Pracuję z dziećmi i jak mam atak w dzień trudno jest mi zapewniać, że jestem zdrowa. Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości zebrać pełnego wywiadu ani Pani zbadać, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. W tym celu proszę udać się do lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.