Jak zmniejszyć BMI u 25-latki?

Dzień dobry! Mam 25 lat, jestem kobietą. Moje BMI wynosi 27. Mimo wielu prób nie jestem w stanie schudnąć. Przez ostatni miesiąc byłam na diecie 1500 kcal i chociaż ściśle jej przestrzegałam, a dietę wspomagałam ćwiczeniami, nie schudłam nawet 0,5 kg. Mój poziom glukozy na czczo wynosi 98 mg/dl, a cholesterol całkowity 187 mg/dl. Dlaczego nie mogę schudnąć? Czy przyczyną moich problemów mogą być zaburzenia metaboliczne czy po prostu za mało się staram? Czy powinnam iść do lekarza czy do dietetyka? Dziękuję z góry za odpowiedź!

Lek. Paweł Szadkowski

Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowego zbadania, oceny pani stanu klinicznego i wykonania ewentualnej diagnostyki (np. TSH i fT4). Równocześnie może pani udać się do dietetyka, który pomoże ułożyć pani odpowiednią dietę nie tylko pod względem kalorycznym.