Jak zmniejszyć ból po usunięciu ósemki?

Jak zmniejszyć ból po usunięciu ósemki? Antybiotyk przyjmuję, leki różne przeciwbólowe też. Dają efekty na kilka godzin. Mam wrażenie, że działają co raz krócej. Ból jest nie do wytrzymania. Nie wiem już co mam robić.. Boli cała strona, gdzie był ząb, w dodatku jest opuchlizna, a okłady z lodu nie pomagają.

Witam serdecznie,
Należy przede wszystkim udać się na kontrolę do stomatologa wykonującego zabieg, w celu ustalenia przyczyny tak silnych dolegliwości bólowych.
Należy zawsze pamiętać o ścisłym trzymaniu się zaleceń pozabiegowych, czyli m.in. nie płukania intensywnie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wypłukanie skrzepu z miejsca po zębie może wywołać tzw. suchy zębodół, który objawia się właśnie silnym, trwającym około tygodnia bólem.
Samemu nie jest się w stanie zbyt wiele pomóc. W przypadku braku możliwości innej pomocy, lekarz może przepisać silniejsze leki przeciwbólowe.

W sytuacji opisanej przez Panią warto zrobić zdjęcie rtg pozabiegowe i wrócić do lekarza wykonującego zabieg w celu weryfikacji zastosowanego leczenia.