Jak zmniejszyć objawy alergii?

Witam bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że dostanę jakąś poradę. Mam 20 lat i jestem dziewczyną. Od dwóch lat mam stwierdzoną astmę oskrzelowa. Miałam różne przygody z lekami, obecnie biorę LABA+steryd 160+4,5 (2 x dziennie 1 wdech, czasami na wieczór dwa wdechy), lek na alergie i... doraźnie .Lek p/leukotrienowy odpada, bo mam straszną alergię na niego. Mimo brania tych leków, ciągle kaszlę, mam duszności, bardzo często choruję na zapalenie oskrzeli lub anginę ropną, a to kończy się antybiotykiem (tak minimum raz w miesiącu). Dodam, że spirometria wychodzi raz lepiej, raz gorzej, rtg płuc nic nie wykazało, chociaż lekarze mówią, że nie zawsze mnie dobrze słychać po lewej stronie płuca. Testy alergiczne wykazały uczulenie na kurz, roztocze, pleśni, psa, kota, brzozę, bylicę, babkę. W gazometrii mam zawsze odejścia od normy, wysokie pH, PCO2 obniżone, O2 sat poniżej 90%. Miałam robioną gastroskopię i była okej. Już nie wiem, co mam robić, żeby tak nie chorować, jakie jeszcze porobić badania. Czy to może być coś innego? Proszę o odpowiedź.

Witam,

z opisu Pani dolegliwości wynika, że choroba nie jest dostatecznie kontrolowana. Wymaga to wizyty u pulmonologa/alergologa prowadzącego celem modyfikacji/intensyfikacji leczenia. Z astmy nie można się wyleczyć, ale należy ją prawidłowo leczyć, co pozwala ją kontrolować i w miarę "normalnie" funkcjonować. Nie powinna Pani stale odczuwać duszności, czy kasłać.

Zastosowane leki są właściwe (zakładam, że przyjmuje je Pani regularnie i prawidłowo), być może trzeba zwiększyć ich dawki, a najpewniej dołączyć dodatkowy lek, być może zastosować odczulanie, ale o tym zdecyduje już lekarz. Ja nie znam dokładnych parametrów spirometrii, gazometrii, więc trudno mi się wypowiadać. Pani na pewno powinna unikać substancji uczulających, unikać kontaktu z osobami chorymi, unikać sytuacji, które zaostrzają chorobę.

Pozdrawiam.