Jak zmniejszyć parcie na stolec?

Dziekuje za odpowiedzi,ja mam konkretne pytanie , co moge zrobic ,zeby zmniejszyc parcie na stolec/kolostomia/ w nocy zmuszona jest wstawac co godzine i wtedy oddaje sluz z odbytu. Jest to dla niej bardzo meczace. zastrzyki iskador znosi dobrze. pozdrawiam

Witam serdecznie. W sytuacji gdy mamy do czynienia z kolostomią może być to trudne. Oczywiście należy zwracać szczególną uwagą na to co się je i kiedy się je. Proszę również przestrzegać regularnego trybu życia (pory snu, spożywania posiłków tej samej porze, etc.), dbać o odpowiednia ilość wysiłku fizycznego, relaksu, może Pan również napić się ciepłego naparu z melisy przed pójściem spać oraz przed wyjściem do szkoły (wycisza, łagodzi lęk, rozluźnia, zmniejsza napięcie psychosomatyczne). Treści kałowe są pasażowane do worka stomijnego przez cały czas i nie zaleca się aby to ograniczać lekami.