Jak zmniejszyć pory skórne u mężczyzny?

Witam. ł, niedługo kończę 21 lat lecz od paru zmagam się z tłustą cerą a raczej z jednym miejscem, którym jest nos. Widać gołym okiem że jest na nim dość sporo porów które już gdzie nie gdzie pojawiają się też pod oczami w okolicach nosa. Twarz samą wodą przemywam codziennie nawet po 5 razy. Staram się również używać różnych żelów do mycia twarzy po których czuję i widzę różnice. Najczęściej po umyciu żelem stosuję tonik antybakteryjny który doradziła mi dziewczyna a potem nakładam (chociaż nie zawsze, najczęściej na wieczór) krem który również jest o działaniu antybakteryjnym i zalecany jest po użyciu toniku. Nie miałem nigdy większych problemów z trądzikiem lecz to właśnie nos jest miejscem gdzie najczęściej pojawiają się krostki. Na reszcie twarzy nie widać żadnych wyprysków. Czy mają państwo jakieś rady by pozbyć się problemów z porami? I czy to normalne że krostki najczęściej się pojawiają akurat w tym miejscu? Może jedzenie niektórych rzeczy powoduje nasilenie się wydzielaniu łoju. Byłbym wdzięczny za wszystkie wskazówki, ten problem męczy mnie już dobre 5 lat.

Dzień dobry,

Jest cała gama zabiegów, które mogą Panu pomóc rozwiązać problem rozszerzonych porów - od peelingów chemicznych poprzez laserowy peling węglowy czy mikrodermabrazję laserową. Natomiast by móc dobrać to, co będzie dla Pana najlepsze niezbędna jest bezpośrednia wizyta u kosmetologa, który poza właściwym dla Pana zabiegiem zaplanuje też odpowiednią pielęgnację domową.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska
Kosmetolog