Jak zmniejszyć rozmiar brzucha?

Witam, mam 30 odkąd pamiętam mam brzuch jak balon. Jestem szczupła osoba, ćwiczę i mimo to jest duży. Ciągle napinam mięśnie brzucha bo tylko w ten sposób mogę wyglądać normalnie. Natomiast jak brzuch jest luźny to wyglądam jak kobieta w 7 miesiącu ciąży. Nie wiem co mam z tym zrobić do jakiego lekarza się zwrócić

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Radziłabym zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, aby zrobić podstawowe badania, a przede wszystkim przeanalizować swój sposób odżywiania, być może są to po prostu wzdęcia. Może być to niewłaściwa technika jedzenia (szybkie, z połykaniem dużych ilości powietrza) lub konkretne produkty, które wywołują takie objawy, być może występują jakieś nietolerancje.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka