Jak zmniejszyć rumień przy cerze naczynkowej?

Witam, mam cere naczynkową.Ostatnio rumien utrwalony jest nieco większy niż wczesniej (jest rózowy, nie bordowy). Chciałabym wykonać bezbpieczny zabieg, zmnniejszajacy rumień, wzmacniajacy skórę i uszczelniajacy naczynka. Byłam już u kilku dermatologów.Proszę o pomoc w poniższych sprawach 1. czy zabieg typu e-light ampulka z witamina C, oraz inne zabiegi tego typu wyonywane w gabinetach kosmetycznych są bezpieczne i skuteczne? Czy warto na nie poświecać czas i pieniądze, czy efektywniej będzie skorzystać z zabiegów VPL? Jaka jest róznica? 2. Zabieg VPL - czy jest inwazyjny?Jakie są długofalowe skutki? Czy skóra się osłabia i zmusza do pożniejszych regularnych zabiegów? Mam skóre bardzo delikatną, nie chce jej zniszczyć,pogorszyć jej kondycji, ale polepszyć jej stan. Dodam, ze dbam o cerę naczynkową zgodnie ze wszystkimi wskazaniami od kilku lat (dermokosmetyki, brak sauny, solarium, uwazam na słonce, krem spf50, zmiennosci temperatur, ostrych potraw etc). Proszę o odpowiedzi na powyższe kwestie.

Witam proszę udac sie na konsultację do lekarza medycyny estetycznej, Podczas konsultacji zostanie zbadana skóra i obejrzana przez lekarza i zostaną dobrane odpowiednie zabiegi lecznicze. Najczęściej stosuje się na rumień serię zabiegów IPL + peelingi medyczne. Lekarz dobierze równiez kurację lekową oraz pielęgnacje domową.

Dzień dobry, nie istnieje jedna najskuteczniejsza metoda leczenia zmian naczyniowych, która sprawdziłaby się w przypadku każdego problemu. Kierując się wyborem urządzenia należy patrzeć na technologię w nim zamkniętą. Do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). IPL nie jest laserem, przez co generowane przez urządzenie światło nie wykazuje takiej selektywności i precyzji jak światło laserowe. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.