Jak zmniejszyć strach przed snem?

Witam Na imię mi Angelika mam 20 lat. i poważnie utrudniający życie, problem ze spaniem. boje się każdego szelest dźwięku kroku stukniecia. tętno przyspiesza mi do ogromnej prędkości. <--- nie oglądam horrorów wiem ze nie znioslabym tego. jeżeli już zasypiam to po 4/5 utrudnia mi to funkcjonowanie jeśli mam np na rano do pracy. miewam też częste paralize senne, ale te nauczyłam się "przeczekiwac" nie miewam żadnych omamych, niewiedzę też w żadne zjawiska paranormalne. co mogę zrobić żeby zmniejszyć ten strach?trwa to od dzieciństwa i tylko się pogarsza. ... spie juz z zapalona lampką i otwartym oknem (niezależnie od temperatury na zewnatrz) zeby szum zabil tę ciszę..

Witam. Przedstawione przez Panią objawy wymagają konsultacji ze specjalistą. Fajnie, że ma Pani swoje sposoby na zmniejszenie lęku i dobrze z nich nadal korzystać, niemniej jednak wygląda na to, że w tym momencie trzeba podjąć bardziej stanowcze kroki. Proponowałabym wizytę u psychoterapeuty w celu opanowania trapiących Panią lęków. Na pewno da się je zmniejszyć, a może nawet wyeliminować, choć może zająć to trochę czasu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

WItam, na te dolegliwości pomoże Pani dobry psychoterapeuta lub
może nawet lepiej hipnoterapeuta.
Alternatywnie może pomyśleć Pani o terapii przez skypa, jeżeli nikogo Pani nie znajdzie.
Mógłbym też zaoferować Pani nagrania terapeutyczne na sen.
Pozdrawiam