Jak zmniejszyć swędzenie skóry u dziecka z alergią pokarmową?

Witam, mam dziecko 15-miesięczne, które ma alergię pokarmową już od kilku tygodni. Nie mogę sobie z tym poradzić. Jeżdżę po lekarzach, byłam nawet z nią w szpitalu, bo cały czas mi się drapie w nocy nie możemy spać wcale tylko musimy ją drapać już nie pamiętam, kiedy całą noc przespałam. Każdy lekarz mówi to samo i nic jej nie pomaga, zmieniają syropki, maści i nic. Proszę mi powiedzieć jak mam to pielęgnować, jakimi maściami, żeby ten świat ustał żebyśmy mogli zacząć przesypia chociaż noce. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli u dziecka została stwierdzona alergia to podstawą leczenia jest unikanie alergenu - wówczas objwy powinny się zmniejszyć, a co za tym idzie również świąd skóry.

Leczenie u każdego powinno być dobierane po zbadaniu pacjenta, dokładnym zebraniu wywiadu, wykonaniu badań dodatkowych. Z tego powodu nie ma możliwości aby zalecić leczenie drogą internetową. Leczenie powinno być prowadzone przez lekarza pediatrę.
Wskazane jest jeszcze odwiedzenie dermatologa- nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam