Jak zmniejszyć wagę po porodzie?

Dzień dobry mam 21 lat waże 94 kg i mam 170 cm wzrostu . Karmię piersią 11 miesięczna córeczkę . Od dwóch lat chorowalam na nadczynność tarczycy i zawsze wysyłam około 70 kg . Po przyjęciu jpdu promieniotwórczogo rzuceniu palenia oraz przyjmowaniu ercordonu(sterydy przepisane przez lekarza ) przytulam do 80 kg w czasie ciąży przytulam do 94 kg po porodzie schudłam do 83 kg a później niedoczynność i wazylam 97 kg teraz staram się mniej jeść ale spadło tylko 3 kg do 94 kg i więcej nic. Strasznie mi ciężko z nadwaga. Przyjmuje Letrox aktualnie . Czytałam o odchudzaniu z chocco lite . Co robić żeby schudnąć ?

Dzień dobry,
Zacznijmy od tego, że Pani dieta powinna mieć kaloryczność około 1900kcal (ze względu na to, że nadal karmi Pani dziecko). Nigdy natomiast nie powinna być niższa niż 1770kcal bo to Pani tzw. podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne, która wyznacza nam dolną granicę kaloryczności diety. Ale podkreślam, że są to obliczenia teoretyczne, ze wzorów (i biorąc pod uwagę małą aktywność fizyczną). Najlepiej byłoby to sprawdzić przeprowadzając analizę składu ciała - wtedy na postawie zawartości mięśni w organizmie analizator wyznaczy Pani konkretne zapotrzebowanie (może się okazać, że będzie niższe niż 1770kcal). Taka kaloryczność diety pozwoli na chudnięcie około 0,5kg tygodniowo a wprowadzając dodatkowo aktywność fizyczną nawet 1kg tygodniowo. Daje to w sumie 2-4kg miesięcznie i takie jest najbardziej zdrowe i optymalne chudnięcie. Co do preparatu, o który Pani pytała... Za tą cenę (licząc w skali kosztów miesięcznych preparatu) znajdzie już Pani dietetyka, który ułoży Pani dietę dzięki której na pewno Pani schudnie. Niestety, żaden, nawet najbardziej działający preparat nie da efektów jeżeli dzienny bilans kaloryczny będzie za wysoki.
Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice