Jak zmniejszyć wagę u młodego mężczyzny?

Witam,. Piszę w sprawię zrzucenia tłuszczu z brzucha i boków... Mam 19 lat (21.11.1997) ważę aktualnie 87kg na 190cm wzrostu. Nie ukrywam mam lekki brzuch i boczki które (będąc szczery) mnie obrzydzają ... od 6 lipca regularnie co 2 dzień (ostatnio częściej) ok 20 km i udało mi się już zrobić 151 km. Moje pytanie brzmi : Czy tym sposobem uda mi się pozbyć niechcianego tłuszczu? Dodam iż nie jadam dużo. Ogólnie w ogólnie nie jem fast food itd

Witam,
cieszę się, że jest Pan aktywny ale sport to 30% sukcesu pozostałe 70% to właściwa dieta. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pana zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pan w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
osiągnie Pan cel dzięki zastosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety dostosowanej do Pana organizmu. Przy aktywności którą Pan prowadzi polecałabym jeść ok. 2000-2300 kcal ale z pełnowartościowych produktów. Zbyt mała ilość jedzenia niepotrzebnie wprowadzi organizm w stres i znacznie spowolni metabolizm. Jeśli mimo aktywności i diety Pan nie będzie widział efektów polecałabym wykonać podstawowe badania: tarczycy TSH, poziomu cukru oraz krwi i cholesterolu. Jeśli jednak połączy Pan odpowiednią dietę z aktywnością, wyniki powinny być zaskakująco pozytywne :)

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl

Magdalena Mral Dietetyk, Gdynia

Witam,
osiągnie Pan cel dzięki odpowiednio dobranej i zbilansowanej diecie. Taka może zostać ustalona po zebranym wywiadzie zdrowotnym oraz żywieniowym. Warto zaznaczyć, że jedzenie zbyt małej ilości pożywienia wpłynie na znaczne spowolnienie metabolizmu, co przyniesie odwrotny efekt niż zamierzony.
Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dietetykiem, który przyjmuje w Pana okolicy.

Warto byłoby wprowadzić dodatkowe ćwiczenia, które będą skupiały się na problematycznych dla Pana częściach ciała (brzuch i boki).

Pozdrawiam,
Magdalena Mral

Dzień dobry,
redukcja masy ciała to wspólne działanie aktywności fizycznej (brawo za podjęty wysiłek!) i właściwej diety, którą warto skonsultować z dietetykiem, by sprawdził, czy Pana menu spełnia potrzeby organizmu.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Należy pochwalić Pana za podjęte próby schudnięcia poprzez wprowadzenie do swojego trybu życia aktywności fizycznej! Na pewno jest to dobry krok w kierunku osiągnięcia zamierzonego celu. Jednak kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest połączenie aktywności fizycznej, która wpływa korzystnie na metabolizm z odpowiednią dobrze zbilansowana dietą. Jadłospis powinien być dostosowany do potrzeb Pana organizmu, dlatego najlepszym wyjściem byłoby skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą, który zbierze szczegółowy wywiad żywieniowy oraz ustali odpowiednią dietę. W Pana wieku jest to szczególnie ważne ze względu na stale rozwijający się i dojrzewający organizm. Ogólne zasady dietetyczne w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej to m.in. regularność spożywania posiłków, wybieranie produktów naturalnych, pełnowartościowych i nieprzetworzonych, wprowadzenie do jadłospisu produktów pełnoziarnistych o dużej zawartości błonnika pokarmowego, wybieranie produktów o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych – w zamian produkty zawierające kwasy tłuszczowe jedno oraz wielonienasycone, spożywanie świeżych sezonowych owoców i warzyw oraz dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu - picie wody mineralnej.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne metody na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9