Mężczyzna , 34 lata Szanowni Państwo, 3 tygodnie temu uderzyłem się krawędzią drzwi w czoło, tuż nad lewym okiem. Powstała rana długości ok. 1,5-2 cm z której przez prawie godzinę sączyła się krew. Mimo upływu 3tyg wciąż mam na czole ślad po uderzeniu w postaci lekkiego wgłębienia i bardzo boję się, że ślad ten już nigdy nie zniknie i będzie oszpecał :/ czym mogę smarować ślad/bliznę po uderzeniu, by wypełnić to lekkie wgłębienie, zminimalizować je? Słyszałem o preparatach z silikonem. Bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Najlepsze efekty estetyczne można uzyskać serią zabiegów laserem CO2, ewentualnie ubytek uzupełnić kwasem hialuronowym, oczywiście optymalną metodę można dobrać podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Maści z silikonem może Pan stosować, jednak zazwyczaj nie przynoszą one spektakularnej poprawy.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Blizny – Blizny powstają na skutek różnych urazów, a także często są pamiątką po zabiegu operacyjnym. Blizna wytwarza się na skórze, gdy ubytek sięga do skóry właściwej i do dalszych warstw skóry. Jest stanem zejściowym po zagojeniu się ubytku tkanki. Stan zejściowy polega na bliznowaceniu, czyli wytworzeniu się zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej.
Artykuły na ten temat
Usuwanie blizn potrądzikowych

Kosmetyki zmniejszające widoczność blizn potrądzikowych

W obecnych czasach ogromną rolę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego. Trudno się dziwić, coraz częściej rozwój kariery zawodowej oraz stosunki międzyludzkie uzależnione są od stopnia atrakcyjności. Dlatego coraz więcej osób sięga po różne metody służące...