Jak zmniejszyć zakwasy po treningu?

Witam chciałem się zapytać. Mam zakwasy po treningu co zrobić aby takich zakwasów nie było albo je zmniejszyć ?

witam,
Zakwasów ciężko się pozbyć jak już się pojawiały, ale można ich uniknąć. Zakwasy pojawią się wtedy, kiedy trenujesz nieregularnie, lub zaczynasz trening bez wcześniejszego przygotowania. Po bieganiu weź gorącą kąpiel w wannie. Dobrym i sprawdzonym sposobem na zakwasy jest też przygotowanie energetyczne o oddechowe organizmu do treningu. Powstanie zakwasów to efekt niedotlenienia mięśni.
Pomagają również maści rozgrzewające. Bez recepty dostaniemy je w aptekach. Oprócz poprawy krążenia w bolących mięśniach, działają też przeciwzapalnie.
Sytuację poprawi również masaż, który rozluźni zmęczone mięśnie i przyspieszy ich regenerację.
Łagodzenie zakwasów jest możliwe także dzięki piciu soku z wiśni.