Jak zmotywować dziewczynę do rzucenia palenia?

Cóż, moja dziewczyna pali, razem jesteśmy pół roku. Od samego początku prosiłem ją żeby przestała - na początku się oburzała, później był okres gdy przy mnie nie paliła, teraz pali nawet przy mnie. Wiele razy mówiłem jej że mi się to nie podoba to mówiła, że brak jej motywacji żeby rzucić, pomimo tego że ja zrobiłem dla niej dużo rzeczy, zmieniłem się a ona nie jest w stanie nawet przestać palić. Czy jest w ogóle sens kontynuować związek jeśli mnie tak olewa, może z nią jeszcze porozmawiać?

Jeśli ktoś nie ma motywacji, rzeczywistej chęci zmiany- trudno oczekiwać, że taka nastąpi. Rzeczywiście warto przyjrzeć się zaangażowaniu dziewczyny w relację, wzajemnym priorytetom itp. Zachęcam także Pana do przyjrzenia się na ile palenie dziewczyny rzutuje na związek i co to znaczy dla Pana, na ile dla Pana jest to ważne i utrudniające życie i czy jest to powód do rozstania- w ostatecznym rozrachunku.

Pierwsze pytanie, które mi się pojawiło, to czy Pana dziewczyna też chce rzucić palenie? Jeśli ona nie ma motywacji i nie chce się z paleniem rozstać - to raczej nie ma możliwości działania. Myślę też, że rozpoczynanie związku od prób zmiany partnera/partnerki to kiepski pomysł. Powinien pan sobie zadać pytanie - czy zaakceptuje ją taką, jaka jest (razem z wadami), czy będzie chciał ją zmieniać? Być może Wasze priorytety, wartości, pomysły na życie i tryb życia są zbyt różne? To temat na poważną rozmowę z dziewczyną.