Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zmotywować się do ćwiczeń i co jeść, aby czuć się lepiej we własnym ciele?

Witam.Mam na imię Klaudia.Mam 14 lat ważę 93 kg przy wzroście 174 cm. Trudno mi o tym mówić ale nie czuję się dobrze w swoim ciele.Chciałabym się dowiedzieć jak mogę się zmotywować do ćwiczeń,co jeść i jakie sporty mogę uprawiać.Jestem zdrowa i na nic nie choruję.Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Wartość indeksu glikemicznego

Diabetolog, lek. med. Grażyna Korzeniewska wyjaśnia w filmie, czym jest indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Przede wszystkim warto wprowadzić zdrowy styl życia, poprzez właściwą dietę i regularną aktywność fizyczną. Jednocześnie zalecałabym pierwsze kroki w tym kierunku podjąć z pomocą specjalisty, który dostosuje indywidualnie program żywieniowy poprzez właściwie zbilansowany jadłospis i zaplanuje stopniowo wprowadzaną aktywność fizyczną. Ogólne zasady zdrowego stylu życia można przedstawić w następujących punktach: zastosować się do poniższych rad: 1) Spożywać regularnie posiłki,5 dziennie w odstępach mniej więcej co 4h 2)Unikać słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki itp. - zastąpić je owocami, orzechami, nasionami słonecznika, migdałami, suszonymi owocami 3) Wybierać produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu - mleko 1,5%, jogurty, kefiry, sery twarogowe, a unikać w nadmiarze serów żółtych, typu Feta 4) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze, gotowanie w wodzie i pieczenie, a unikać smażenia na tłuszczu 5) Sięgać po ciemne pieczywo, płatki owsiane, makaron razowy, ryż brązowy 6) codziennie spożywać dużo warzyw i owoców 7)Włączyć aktywność fizyczną - minimum 30 min dziennie dowolnego sportu lub ćwiczeń gimnastycznych (skłony, brzuszki, przysiady itp.)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy