Jak zmotywować się do nauki w ostatniej klasie liceum?

Witam. Jestem w 3 klasie liceum. Moim problemem jest lenistwo. Odkładam robienie prac domowych lub naukę na ostatnią chwilę lub w ogóle tego nie robie. Jak zmotywować się do tego?

Witam,
w nauce niezwykle ważna jest systematyczność. Z tego względu warto w pierwszej kolejności wprowadzić do swojego codziennego funkcjonowania tzw. dobowy plan pracy, w którym zakłada Pan czas przeznaczany na naukę. Istnieją również inne sposoby zwiększania swojego potencjału we wskazanym przez Pana obszarze. Niestety na portalu internetowym jest zbyt mało miejsca, aby udzielić wyczerpujących odpowiedzi na Pana pytanie. Z tego względu polecam skontaktowanie się z psychologiem, który dokładnie rozważy wraz z Panem przyczyny doświadczanych trudności oraz pomoże we wdrożeniu właściwych schematów pozwalających na zwiększenie motywacji i podjęcie działań pozwalających na lepsze angażowanie się w naukę. Warto również ewentualnie przejrzeć publikacje internetowe lub książki związane z dziedziną lepszego uczenia się.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Na pewno wprowadzenie planu dnia, czy tygodnia będzie wprowadzało systematykę w Twoje zycie. Ponadto polecam wyznaczać sobie różnego rodzaju nagrody za wykonanie konkretnych czynności - czy to sprzątania w domu, czy nauki, czy innych obowiazków. Nagroda nie musi być materialna i wiązać się z wydatkami- może to być np. wyjście na spacer, czy spotkanie źe znajomym. Jednakże aby ten system zadziałał należy go rzeczywiście przestrzegać i nie "wręczać sobie" nagrody gdy nie ma ku temu powodu. Pozdrawiam.