Jak zmotywować siostrę do nauki języka angielskiego?

Witam, Chciałabym się poradzić w bardzo ważnej sprawie. Moja siostra potrzebuje przeszczepu płuc. Może się on odbyć za granicą. Jednak musi znać język. A ona nie chce się go uczyć. Bardzo się tym przejmuje... Nie wiem jak mam ją zmotywować do nauki angielskiego? Proszę o pomoc.

Poznanie prawdziwej przyczyny braku motywacji i niechęci do nauki, pozwoli sobie z nią trwale poradzić. W przeciwnym wypadku- same techniki motywacyjne mogą nie być wystarczające.
Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże także przygotować się psychicznie do zmian i poradzić sobie z emocjami towarzyszącymi chorobie, hospitalizacji itp.

Witam, jeśli siostra nie odkryje w sobiecpotezeby znajomosci języka to żadna siła nie bedzie w stanie jej przekonać. Moze Pani przeprowadzić z siostra rozmowę o rzeczywistych przyczynach niechęci do nauki tj. Lęk przed operacja itd. Można zaproponować wizytę u psychologa, który pomoże uporać sie z lekami ale zachęcam Pania, aby nie brała na siebie ciężaru odpowiedzialności za siostrę, poniewaz nie ma Pani wpływu na jej ostateczna decyzje. Pozdrawiam