Jak zmusić dorosłego syna do badań w kierunku zespołu Aspergera?

Witam, jestem matka 35-letniego syna u ktorego podejrzewany jest syndrom Aspergera jednak syn za nic nie chce pojsc do lekarza aby oficjalnie zdiagnozowac ten ZA. Podstepem zaprosilam dr. psychatrii z wizyta do niego (jako niby moja znajoma) aby poobserwowala mojego syna, gdyz balam sie o stan mojego syna. W momencie, gdy wyszlo na jaw iz "kolezanka moja" to psychiatra moj syn... wyprosil ja z domu i zachowal sie obcesowo. Po mojej rozmowie z pania dr okreslila jego stan jako ZA. Ale jak zmusic

Jeśli syn nie jest ubezwłasnowolniony i nie zagraża swojemu lub czyjemuś zdrowiu, życiu czy mieniu nie ma prawnych możliwości zmuszenia go do poddania się diagnostyce i leczeniu. W kontekście relacyjnym- szczera jasna rozmowa postawienie granic i doświadczenie konsekwencji nie podjęcia leczenia (wzięcie odpowiedzialności za siebie i swoje życie) może być pomocna. Odradzałabym jednak wszelkie sposoby związane z oszukiwaniem czy podstępami. Nie pomoże to w oficjalnej diagnozie, a podważy zaufanie syna zarówno do Pani jak i do lekarzy. Co utrudni jeszcze późniejszą współpracę.