Jak zmusić narzeczonego do leczenia odwykowego?

Witam. Proszę o pomoc. Jestem z Narzeczonym 4 lata bardzo go Kocham ale już brakuje mi sił. Zmusic jego na leczenie odwykowe do ośrodka czy zostawić raz na zawsze?

Witam,

jeśli Pani odpowiada życie z uzależnionym partnerem, jeśli to jest mężczyzna, który może być ojcem, jest odpowiedzialny za siebie i za innych? Decyzja należy do Pani. Leczenie odwykowe to jest długa i mozolna praca, wymaga motywacji i zaangażowania.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Zwykle osoby zmagające się z uzależnieniem, mimo deklaracji i szczerych chęci, nie są w stanie podjąć leczenie. Jeżeli w otoczeniu Pani narzeczonego, poza Panią są życzliwe mu osoby i chciałyby, tak jak Pani, wesprzeć go w podjęciu działań w celu poradzenia sobie z nałogiem, jednym ze sposobów jest wspólne spotkanie, na którym możecie Państwo powiedzieć dlaczego je zorganizowaliście, co uważacie za problem, i (to jedna z najważniejszych kwestii) deklarujecie Państwo, że Pani narzeczony jest dla każdej z tych osób kimś ważnym, kochanym, że będziecie go wspierać jeżeli podejmie działania. Nie oznacza to, że taka próba odniesie natychmiastowy skutek, ale z całą pewnością trudno będzie mu uznać, że ten problem to wyłącznie jego sprawa (np. jeśli dziś tak uważa). Niezależnie od tego, polecam zdecydowanie, aby Pani zwróciła się do psychologa, który dałby Pani precyzyjne wskazówki i wsparcie. Nie tylko osoba mająca trudności z uzależnieniem go potrzebuje, jej otoczenie także. Pozdrawiam.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologa aby zastanowić się jak postąpić w tej sytuacji. Przejęcie w relacji odpowiedzialności za postępowanie drugiej osoby, pomaganie tak długi czas osobie uzależnionej, to wszystko wpływa również na Panią. W ośrodkach zajmujących się leczeniem uzależnień udzielana jest również pomoc osobom które były w związkach z osobami uzależnionymi. Proszę skorzystać z pomocy. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl