Jak zmusić ojca na leczenia alkoholizmu?

witam, moj ojciec pije dzien w dzien in uwaza ze jest zdrowy mama wziela juz z nim rozwód moje rodzenstwo sie odsunelo a ja chcialabym mu pomoc namowa na leczenie nic nie daje wiec jak go zmusic? bardzo prosze o pomoc

Szanowna Pani,

nie można nikogo zmusić do leczenia wbrew jego woli, jeżeli jest to osoba dorosła. Taką władzę ma tylko sąd po skierowaniu do niego sprawy o ubezwłasnowolnienie.

Może natomiast zgłosić się Pani do poradni leczenia uzależnień. Tam udzielą Pani fachowych informacji, jak wspierać osobę uzależnioną, by wzbudzić w niej motywację do leczenia oraz czego nie robić, by nie utrwalać uzależnienia od alkoholu.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org