Jak zmusić się do spożywania posiłków?

Od dłuższego czasu mam maly problem. Otóż nie mam ochoty na jedzenie, nic mi nie smakuje, na widok jedzenia robi mi się słabo, nie zawsze, ale czasem. Nie jem obiadów w domu bo nie mam ochoty, śniadanie jem bardzo żadko. Jadam suche bułki, jogurt, pomidor i pasztet drobiowy. Na inne rzeczy nie mam smaku i nie moge się zmusić. Co mam zrobic?

Proszę się w pierwszej kolejności udać do lekarza i wykonać baania laboratoryjne aby wykluczyć choroby lub niedobory skłaników odżywczych. Proszę również urozmaicać swoją dietę, próbować potraw, zjadać niewielkie porcje co 3 godziny. Warto również zwrócić uwagę na samoakceptację gdyż przyczyną jadłowstrętu może być tło emocjonalne. Pani stan zdrowia najlepiej oceni sam lekarz więc należy mu oddać głos.