Kobieta , 26 lat Witam, dzisiaj odebrałam wyniki badań krwi, wszystko jest Ok poza: LYM 1.3 (1.5-3.5) MCV 95,8 (82-94) Żelazo 247,3 (50-170). Kiedys miałam problem z nerkami ale to było 20 lat temu, wyniki wątrobowe w normie. USG jamy brzusznej zrobione i wszystko jest w porządku. Czy moze mi ktoś doradzić w ktorym kierunku iść dalej zeby znaleźć przyczynę zbyt wysokiego żelaza? Pozdrawiam, Izabela
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Tak naprawdę oznaczenia poziomu żelaza jest mało miarodajne w ocenie jego zasobów w organizmie i zależy od wielu czynników, proponuje poszerzyć diagnostykę i ocenę gospodarki żelazem tj. Ferrytyne, TIBC UIBC transferyne i następnie wyniki pokazać lekarzowi rodzinnemu.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: